Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   фински   >   Опис на содржината


70 [седумдесет]

нешто сака

 


70 [seitsemänkymmentä]

haluta jotakin 1

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Сакате ли да пушите?
Сакате ли да танцувате?
Сакате ли да се прошетате?
 
 
 
 
Јас сакам да пушам.
Сакаш ли една цигара?
Тој сака запалка.
 
 
 
 
Сакам да се напијам нешто.
Сакам да јадам нешто.
Сакам малку да се одморам.
 
 
 
 
Сакам да Ве прашам нешто.
Сакам да Ве замолам за нешто.
Сакам да Ве поканам за нешто.
 
 
 
 
Што сакате, молам?
Сакате ли кафе?
Или повеќе сакате чај?
 
 
 
 
Сакаме да патуваме накај дома.
Сакате ли такси?
Вие сакате да телефонирате.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2018 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - фински за почетници