Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


91 [деведесет и еден]

Споредни реченици со дека 1

 


91 [เก้าสิบเอ็ด]

อนุประโยค รองลงมาที่ 1

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Времето утре можеби ќе биде подобро.
Од каде го знаете тоа?
Се надевам, дека ќе биде подобро.
 
 
 
 
Тој ќе дојде сосема сигурно.
Сигурно ли е тоа?
Јас знам, дека тој ќе дојде.
 
 
 
 
Тој сигурно ќе се јави.
Навистина?
Мислам, дека тој ќе се јави.
 
 
 
 
Виното сигурно е старо.
Го знаете ли тоа со сигурност?
Претпоставувам, дека е старо.
 
 
 
 
Нашиот шеф изгледа добро.
Мислите?
Мислам, дека тој изгледа дури многу добро.
 
 
 
 
Шефот сигурно има девојка.
Верувате ли навистина?
Сосема е можно, дека тој има девојка.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници