Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


72 [седумдесет и два]

нешто мора

 


72 [เจ็ดสิบสอง]

ต้อง

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
мора
Морам да го испратам писмото.
Морам да го платам хотелот.
 
 
 
 
Мораш да станеш рано.
Мораш да работиш многу.
Мораш да бидеш точен.
 
 
 
 
Тој мора да наполни бензин.
Тој мора да го поправи автомобилот / возилото.
Тој мора да го измие автомобилот / возилото.
 
 
 
 
Таа мора да пазарува.
Таа мора да го чисти станот.
Таа мора да ги пере алиштата.
 
 
 
 
Ние мораме веднаш да одиме на училиште.
Ние мораме веднаш да одиме на работа.
Ние мораме веднаш да одиме на лекар.
 
 
 
 
Вие морате да го чекате автобусот.
Вие морате да го чекате возот.
Вие морате да го чекате таксито.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници