Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


63 [шеесет и три]

Поставување прашања 2

 


63 [หกสิบสาม]

การตั้งคำถาม 2

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Јас имам хоби.
Јас играм тенис.
Каде има игралиште за тенис?
 
 
 
 
Имаш ли хоби?
Јас играм фудбал.
Каде има фудбалско игралиште?
 
 
 
 
Ме боли раката.
Ме боли стопалото и раката исто така.
Каде има доктор?
 
 
 
 
Јас имам автомобил.
Јас исто така имам и мотор.
Каде има паркиралиште?
 
 
 
 
Јас имам пуловер.
Јас исто така имам јакна и едни фармерки.
Каде има машина за перење алишта?
 
 
 
 
Јас имам чинија.
Јас имам нож, вилушка и лажица.
Каде се солта и биберот?
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници