Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


41 [четириесет и еден]

Ориентирање

 


41 [สี่สิบเอ็ด]

ทิศทาง

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Каде е бирото за информации за туристи?
Имате ли за мене една карта на градот?
Може ли овде да се резервира една хотелска соба?
 
 
 
 
Каде е стариот дел од градот?
Каде е катедралата?
Каде е музејот?
 
 
 
 
Каде може да се купат поштенски марки?
Каде може да се купи цвеќе?
Каде може да се купат возни карти?
 
 
 
 
Каде е пристаништето?
Каде е пазарот?
Каде е замокот?
 
 
 
 
Кога започнува обиколката?
Кога завршува обиколката?
Колку долго трае обиколката?
 
 
 
 
Јас би сакал / сакала еден водач што зборува германски.
Јас би сакал / сакала еден водач што зборува италијански.
Јас би сакал / сакала еден водач што зборува француски.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници