Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


30 [триесет]

Во ресторан 2

 


30 [สามสิบ]

ที่ร้านอาหาร 2

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Еден сок од јаболко, молам.
Една лимонада, молам.
Еден сок од домати, молам.
 
 
 
 
Јас би сакал / сакала една чаша црвено вино.
Јас би сакал / сакала една чаша бело вино.
Јас би сакал / сакала едно шише шампањско.
 
 
 
 
Сакаш ли риба?
Сакаш ли говедско месо?
Сакаш ли свинско месо?
 
 
 
 
Јас би сакал / сакала нешто без месо.
Јас би сакал / сакала една чинија со зеленчук.
Јас би сакал / сакала нешто, што не трае долго.
 
 
 
 
Го сакате ли ова со ориз?
Го сакате ли ова со тестенини?
Го сакате ли ова со компири?
 
 
 
 
Ова не ми е вкусно.
Јадењето е студено.
Јас ова не го нарачав.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници