43 [четириесет и три]

Во зоолошка градина

 


४३ [तैंतालीस]

चिड़ियाघर में

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Таму е зоолошката градина.
Таму се жирафите.
Каде се мечките?
 
 
 
 
Каде се слоновите?
Каде се змиите?
Каде се лавовите?
 
 
 
 
Јас имам еден фотоапарат.
Имам исто така и една филмска камера.
Каде има батерија?
 
 
 
 
Каде се пингвините?
Каде се кенгурите?
Каде се носорозите?
 
 
 
 
Каде има тоалет?
Таму има кафуле.
Таму има ресторан.
 
 
 
 
Каде се камилите?
Каде се горилата и зебрите?
Каде се тигровите и крокодилите?
 
 
 
 
 

 

Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
© Copyright 2007 - 2018 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - хинди за почетници