Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   фински   >   Опис на содржината


13 [тринаесет]

Активности

 


13 [kolmetoista]

Toimintoja

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Што прави Марта?
Таа работи во канцеларија.
Таа работи на компјутер.
 
 
 
 
Каде е Марта?
Во кино.
Таа гледа филм.
 
 
 
 
Што прави Петар?
Тој студира на универзитет.
Тој студира јазици.
 
 
 
 
Каде е Петар?
Во кафуле.
Тој пие кафе.
 
 
 
 
Каде сакаат да одат тие?
На концерт.
Тие со задоволство слушаат музика.
 
 
 
 
Каде не сакаат да одат тие ?
Во диско.
Тие не танцуваат со задоволство.
 
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2018 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - фински за почетници