Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   норвешки   >   Опис на содржината


24 [дваесет и четири]

Состанок / Средба

 


24 [tjuefire]

Avtale

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Го пропушти ли автобусот?
Те чекав половина час.
Немаш ли мобилен со себе?
 
 
 
 
Следниот пат биди точен / точна!
Следниот пат земи такси!
Следниот пат земи еден чадор со себе!
 
 
 
 
Утре сум слободен / слободна.
Ќе се сретнеме ли утре?
Жал ми е, но јас не можам утре.
 
 
 
 
Имаш ли нешто планирано за викендов?
Или пак си веќе договорен / договорена?
Предлагам да се сретнеме за викендот.
 
 
 
 
Ќе правиме ли пикник?
Ќе одиме ли на плажа?
Ќе одиме ли на планина?
 
 
 
 
Ќе те земам од канцеларијата.
Ќе те земам од дома.
Ќе те земам од автобуската станица.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2018 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - норвешки за почетници