Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   дански   >   Опис на содржината


13 [тринаесет]

Активности

 


13 [tretten]

Aktiviteter

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Што прави Марта?
Таа работи во канцеларија.
Таа работи на компјутер.
 
 
 
 
Каде е Марта?
Во кино.
Таа гледа филм.
 
 
 
 
Што прави Петар?
Тој студира на универзитет.
Тој студира јазици.
 
 
 
 
Каде е Петар?
Во кафуле.
Тој пие кафе.
 
 
 
 
Каде сакаат да одат тие?
На концерт.
Тие со задоволство слушаат музика.
 
 
 
 
Каде не сакаат да одат тие?
Во диско.
Тие не танцуваат со задоволство.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2018 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - дански за почетници