Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   француски   >   Опис на содржината


50 [педесет]

Во базен за пливање

 


50 [cinquante]

A la piscine

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Денес е жешко.
Ќе одиме ли на базен?
Имаш ли желба да одиме на пливање?
 
 
 
 
Имаш ли пешкир?
Имаш ли гаќи за капење?
Имаш ли костим за капење?
 
 
 
 
Умееш ли да пливаш?
Умееш ли да нуркаш?
Умееш ли да скокаш во вода?
 
 
 
 
Каде е тушот?
Каде е кабината за пресоблекување?
Каде се очилата за пливање?
 
 
 
 
Длабока ли е водата?
Чиста ли е водата?
Топла ли е водата?
 
 
 
 
Се смрзнувам.
Водата е премногу студена.
Излегувам сега од водата.
 
 
 
 
 

 

Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
© Copyright 2007 - 2017 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - француски за почетници