Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   украински   >   Опис на содржината


54 [педесет и четири]

Купување

 


54 [п’ятдесят чотири]

Покупки

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Сакам да купам еден подарок.
Но не нешто премногу скапо.
Можеби една рачна ташна?
 
 
 
 
Која боја би ја сакале?
Црна, кафеава или бела?
Една голема или мала?
 
 
 
 
Смеам ли да ја видам оваа?
Дали таа е од кожа?
Или пак е од вештачки материјал?
 
 
 
 
Од кожа секако.
Ова е еден особено добар квалитет.
И ташната навистина е со многу поволна цена.
 
 
 
 
Ми се допаѓа.
Ќе ја земам.
Дали можам случајно да ја заменам?
 
 
 
 
Се разбира.
Ќе ја спакуваме како подарок.
Таму од спротива е благајната.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2018 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - украински за почетници