Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   шпански   >   Опис на содржината


36 [триесет и шест]

Јавен сообраќај

 


36 [treinta y seis]

Transporte Público

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Каде е автобуската станица?
Кој автобус вози во центарот?
Која линија морам да ја земам?
 
 
 
 
Дали морам да се прекачувам?
Каде морам да се прекачам?
Колку чини еден возен билет?
 
 
 
 
Колку автобуски станици има до центарот?
Овде морате да се симнете.
Морате да се симнете позади.
 
 
 
 
Следното метро доаѓа за 5 минути.
Следниот трамвај доаѓа за 10 минути.
Следниот автобус доаѓа за 15 минути.
 
 
 
 
Кога вози последното метро?
Кога вози последниот трамвај?
Кога вози последниот автобус?
 
 
 
 
Дали имате возен билет?
Возен билет? – Не, немам.
Тогаш морате да платите казна.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2018 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - шпански за почетници