Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   литвански   >   Опис на содржината


22 [дваесет и два]

Мал разговор 3

 


22 [dvidešimt du]

III (trečias) pokalbis

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Пушите ли?
Порано да.
Но сега не пушам повеќе.
 
 
 
 
Ќе Ви пречи ли, ако јас пушам?
Не, воопшто не.
Тоа не ми пречи.
 
 
 
 
Ќе се напиете ли нешто?
Еден коњак?
Не, подобро едно пиво.
 
 
 
 
Патувате ли многу?
Да, тоа се најчесто службени патувања.
Но сега сме овде на одмор.
 
 
 
 
Каква горештина!
Да, денес е навистина жешко.
Одиме на балконот.
 
 
 
 
Утре овде ќе има забава.
Ќе дојдете ли и Вие?
Да, и ние исто така сме поканети.
 
 
 
 
 

 

Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
© Copyright 2007 - 2016 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - литвански за почетници