Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   белоруски   >   Опис на содржината


45 [четириесет и пет]

Во кино

 


45 [сорак пяць]

У кіно

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Ние сакаме во кино.
Денес се прикажува еден добар филм.
Филмот е сосема нов.
 
 
 
 
Каде е благајната?
Има ли уште слободни места?
Колку чинат влезните билети?
 
 
 
 
Кога започнува претставата?
Колку долго трае филмот?
Може ли да се резервират билети?
 
 
 
 
Јас би сакал / сакала да седам позади.
Јас би сакал / сакала да седам напред.
Јас би сакал / сакала да седам во средината.
 
 
 
 
Филмот беше возбудлив.
Филмот не беше досаден.
Но книгата за филмот беше подобра.
 
 
 
 
Каква беше музиката?
Какви беа глумците?
Имаше ли титлуван текст на англиски јазик?
 
 
 
 
 

 

Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
© Copyright 2007 - 2015 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - белоруски за почетници