Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   виетнамски   >   Опис на содржината


52 [педесет и два]

Во трговски центар

 


52 [Năm mươi hai]

Ở trong cửa hàng bách hóa tổng hợp

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Ќе одиме ли во трговскиот центар?
Јас морам да пазарувам.
Сакам многу да накупам.
 
 
 
 
Каде се канцелариските материјали?
Ми требаат пликови и хартија за писма.
Ми требаат пенкала и маркери.
 
 
 
 
Каде е мебелот?
Ми треба еден шкаф и една комода.
Ми треба една работна маса и еден регал.
 
 
 
 
Каде се играчките?
Ми треба една кукла и едно плишано мече.
Ми треба еден фудбал и една шаховска табла.
 
 
 
 
Каде е алатот?
Ми треба еден чекан и една клешта.
Ми треба една дупчалка и еден штрафцигер.
 
 
 
 
Каде е накитот?
Ми треба едно ланче и една нараквица.
Ми треба еден прстен и обетки.
 
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2018 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - виетнамски за почетници