Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


90 [деведесет]

Императив 2 (Наредбена форма)

 


90 [เก้าสิบ]

ประโยคคำสั่ง 2

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Избричи се!
Измиј се!
Исчешлај се!
 
 
 
 
Јави се! Јавете се!
Почнувај! Почнете!
Престани! Престанете!
 
 
 
 
Остави го тоа! Оставете го тоа!
Кажи го тоа! Кажете го тоа!
Купи го тоа! Купете го тоа!
 
 
 
 
Не биди никогаш нечесен!
Не биди никогаш дрзок!
Не биди никогаш неучтив!
 
 
 
 
Биди секогаш чесен!
Биди секогаш љубезен!
Биди секогаш учтив!
 
 
 
 
Одете си со здравје!
Внимавајте добро на себе!
Посетете не наскоро повторно!
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници