Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


60 [шеесет]

Во банка

 


60 [หกสิบ]

ที่ธนาคาร

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Би сакал / сакала да отворам една сметка.
Еве го мојот пасош.
А ова е мојата адреса.
 
 
 
 
Би сакал / сакала да уплатам пари на мојата сметка.
Би сакал / сакала да подигнам пари од мојата сметка.
Би сакал / сакала да земам извештај за сметката.
 
 
 
 
Би сакал / сакала да исплатам еден патнички чек.
Колку се високи таксите?
Каде морам да потпишам?
 
 
 
 
Очекувам уплата од Германија.
Еве го бројот на мојата сметка.
Дали се пристигнати парите?
 
 
 
 
Би сакал / сакала да ги променам овие пари.
Ми требаат US – долари. (американски долари).
Ве молам, дадете ми мали банкноти.
 
 
 
 
Има ли овде банкомат?
Колкава сума може да се подигне?
Која кредитна картичка може да се користи?
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници