Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


45 [четириесет и пет]

Во кино

 


45 [สี่สิบห้า]

ที่โรงหนัง

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Ние сакаме во кино.
Денес се прикажува еден добар филм.
Филмот е сосема нов.
 
 
 
 
Каде е благајната?
Има ли уште слободни места?
Колку чинат влезните билети?
 
 
 
 
Кога започнува претставата?
Колку долго трае филмот?
Може ли да се резервират билети?
 
 
 
 
Јас би сакал / сакала да седам позади.
Јас би сакал / сакала да седам напред.
Јас би сакал / сакала да седам во средината.
 
 
 
 
Филмот беше возбудлив.
Филмот не беше досаден.
Но книгата за филмот беше подобра.
 
 
 
 
Каква беше музиката?
Какви беа глумците?
Имаше ли поднаслов на англиски јазик?
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници