Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


44 [четириесет и четири]

Излегување навечер

 


44 [สี่สิบสี่]

ไปเที่ยวกลางคืน

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Има ли овде дискотека?
Има ли овде ноќен клуб?
Има ли овде кафеана?
 
 
 
 
Што има вечерва во театар?
Што има вечерва во кино?
Што има вечерва на телевизија?
 
 
 
 
Има ли уште билети за театар?
Има ли уште билети за кино?
Има ли уште билети за фудбалскиот натпревар?
 
 
 
 
Јас би сакал / сакала да седам сосема позади.
Јас би сакал / сакала да седам некаде во средината.
Јас би сакал / сакала да седам сосема напред.
 
 
 
 
Можете ли да ми препорачате нешто?
Кога започнува претставата?
Можете ли да ми обезбедите една карта?
 
 
 
 
Има ли овде во близината игралиште за голф?
Има ли овде во близината тениско игралиште?
Има ли овде во близината затворен базен?
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници