Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


42 [четириесет и два]

Разгледување на градот

 


42 [สี่สิบสอง]

การเที่ยวเมือง

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Дали пазарот е отворен во недела?
Дали саемот е отворен во понеделник?
Дали изложбата е отворена во вторник?
 
 
 
 
Дали зоолошката градина е отворена во среда?
Дали музејот е отворен во четврток?
Дали галеријата е отворена во петок?
 
 
 
 
Смее ли да се фотографира?
Мора ли да се плати влез?
Колку чини влезот?
 
 
 
 
Има ли некаков попуст за групи?
Има ли некаков попуст за деца?
Има ли некаков попуст за студенти?
 
 
 
 
Каква е оваа зграда?
Колку е стара оваа зграда?
Кој ја изградил оваа зграда?
 
 
 
 
Јас се интересирам за архитектура.
Јас се интересирам за уметност.
Јас се интересирам за сликарство.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници