Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


37 [триесет и седум]

На пат

 


37 [สามสิบเจ็ด]

ระหว่างเดินทาง

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Тој патува со мотор.
Тој патува со велосипед.
Тој пешачи.
 
 
 
 
Тој патува со брод.
Тој патува со чамец.
Тој плива.
 
 
 
 
Дали овде е опасно?
Дали е опасно, сам / сама да стопирам?
Дали е опасно, навечер да се оди на прошетка?
 
 
 
 
Ние го погрешивме патот.
Ние сме на погрешен пат.
Ние мораме да се вратиме.
 
 
 
 
Каде може овде да се паркира?
Има ли овде паркиралиште?
Колку долго може овде да се паркира?
 
 
 
 
Возите ли скии?
Се возите ли нагоре со лифтот за скијање?
Може ли овде да се изнајмат скии?
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници