Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


35 [триесет и пет]

На аеродром

 


35 [สามสิบห้า]

ที่สนามบิน

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Би сакал / сакала да резервирам еден лет за Атина.
Дали е тоа е директен лет?
Ве молам едно место до прозорецот, непушач.
 
 
 
 
Би сакал / сакала да ја потврдам мојата резервација.
Би сакал / сакала да ја откажам мојата резервација.
Би сакал / сакала да ја променам мојата резервација.
 
 
 
 
Кога оди следната машина за Рим?
Дали има уште две слободни места?
Не, имаме само уште едно слободно место.
 
 
 
 
Кога слетуваме?
Кога ќе сме таму?
Кога има автобус до центарот на градот?
 
 
 
 
Ова е вашиот куфер?
Ова е вашата ташна?
Ова е вашиот багаж?
 
 
 
 
Колку багаж можам да земам со себе?
Дваесет килограми.
Што, само дваесет килограми?
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници