Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


29 [дваесет и девет]

Во ресторан 1

 


29 [ยี่สิบเก้า]

ที่ร้านอาหาร 1

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Дали е слободна масава?
Ве молам, ми треба менито.
Што би можеле да препорачате?
 
 
 
 
Јас би сакал / сакала едно пиво.
Јас би сакал / сакала една минерална вода.
Би сакал / сакала еден сок од портокал.
 
 
 
 
Јас би сакал / сакала едно кафе.
Јас би сакал / сакала едно кафе со млеко.
Со шеќер, молам.
 
 
 
 
Јас би сакал / сакала еден чај.
Јас би сакал / сакала еден чај со лимон.
Јас би сакал / сакала еден чај со млеко.
 
 
 
 
Имате ли цигари?
Имате ли еден пепелник?
Имате ли запалка?
 
 
 
 
Мене ми недостасува една вилушка.
Мене ми недостасува еден нож.
Мене ми недостасува една лажица.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници