Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


25 [дваесет и пет]

Во градот

 


25 [ยี่สิบห้า]

ในเมือง

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Би сакал / сакала кон железничката станица.
Би сакал / сакала кон аеродромот.
Би сакал / сакала во центарот на градот.
 
 
 
 
Како да стигнам до железничката станица?
Како да стигнам до аеродромот?
Како да стигнам до центарот на градот?
 
 
 
 
Ми треба такси.
Ми треба карта на градот.
Ми треба хотел.
 
 
 
 
Би сакал / сакала да изнајмам еден автомобил.
Еве ја мојата кредитна картичка.
Еве ја мојата возачка дозвола.
 
 
 
 
Што има да се види во градот?
Појдете во стариот дел на градот.
Направете една градска обиколка.
 
 
 
 
Појдете на пристаништето.
Направете една пристанишна обиколка.
Кои други знаменитости ги има освен тоа?
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници