Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


21 [дваесет и еден]

Мал разговор 2

 


21 [ยี่สิบเอ็ด]

การสนทนา 2

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Од каде доаѓате?
Од Базел.
Базел се наоѓа во Швајцарија.
 
 
 
 
Смеам ли да ви го претставам господинот Милер?
Тој е странец.
Тој зборува повеќе јазици.
 
 
 
 
Дали сте овде по прв пат?
Не, јас веќе бев овде минатата година.
Но само една седмица.
 
 
 
 
Како Ви се допаѓа кај нас?
Многу добро. Луѓето се љубезни.
И околината ми се допаѓа исто така.
 
 
 
 
Што сте по занает?
Јас сум преведувач.
Јас преведувам книги.
 
 
 
 
Дали сте сами овде?
Не, мојата сопруга / мојот сопруг е исто така овде.
А таму се моите две деца.
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници