Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


20 [дваесет]

Мал разговор 1

 


20 [ยี่สิบ]

การสนทนา 1

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Раскомотете се!
Чувствувајте се како дома!
Што сакате да се напиете?
 
 
 
 
Сакате ли музика?
Јас ја сакам класичната музика.
Еве ги моите CD – а.
 
 
 
 
Свирите ли на некој инструмент?
Еве ја мојата гитара.
Сакате ли да пеете?
 
 
 
 
Имате ли деца?
Имате ли куче?
Имате ли мачка?
 
 
 
 
Еве ги моите книги.
Јас сега ја читам оваа книга.
Што сакате да читате?
 
 
 
 
Сакате ли да одите на концерт?
Сакате ли да одите во театар?
Сакате ли да одите на опера?
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници