Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   тајландски   >   Опис на содржината


3 [три]

Запознавање

 


3 [สาม]

การทำความรู้จัก

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Здраво!
Добар ден!
Како си?
 
 
 
 
Доаѓате ли од Европа?
Доаѓате ли од Америка?
Доаѓате ли од Азија?
 
 
 
 
Во кој хотел живеете?
Колку долго сте веќе овде?
Колку долго останувате?
 
 
 
 
Ви се допаѓа ли овде?
Дали сте овде на одмор?
Посетете ме!
 
 
 
 
Еве ја мојата адреса.
Ќе се видиме ли утре?
Жал ми е, имам веќе нешто испланирано.
 
 
 
 
Чао!
Довидување!
До наскоро!
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2020 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - тајландски за почетници