Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   литвански   >   Опис на содржината


20 [дваесет]

Мал разговор 1

 


20 [dvidešimt]

I (pirmas) pokalbis

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Раскомотете се!
Чувствувајте се како дома!
Што сакате да се напиете?
 
 
 
 
Сакате ли музика?
Јас ја сакам класичната музика.
Еве ги моите CD – а.
 
 
 
 
Свирите ли на некој инструмент?
Еве ја мојата гитара.
Обожавате ли да пеете ?
 
 
 
 
Имате ли деца?
Имате ли куче?
Имате ли мачка?
 
 
 
 
Еве ги моите книги.
Јас сега ја читам оваа книга.
Што обожавате да читате?
 
 
 
 
Обожавате ли да одите на концерт?
Одите ли со задоволство во театар?
Одите ли радо на опера?
 
 
 
 
 

 

Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
© Copyright 2007 - 2016 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - литвански за почетници