Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   корејски   >   Опис на содржината


46 [четириесет и шест]

Во дискотека

 


46 [마흔여섯]

디스코장에서

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Дали е слободно ова место?
Смеам ли да седнам покрај вас?
Со задоволство.
 
 
 
 
Како ви се допаѓа музиката?
Малку е прегласна.
Но групата свири сосема добро.
 
 
 
 
Често ли сте овде?
Не, ова е прв пат.
Не сум бил / била овде никогаш.
 
 
 
 
Танцувате ли?
Можеби подоцна.
Јас не умеам да танцувам така добро.
 
 
 
 
Тоа е сосема едноставно.
Јас ќе ви покажам.
Не, подобро друг пат.
 
 
 
 
Чекате ли некого?
Да, мојот пријател.
Еве го позади, доаѓа!
 
 
 
 
 

 

Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
© Copyright 2007 - 2015 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - корејски за почетници