29 [дваесет и девет]

Во ресторан 1

 


२९ [उनतीस]

रेस्टोरेंट में १

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Дали е слободна масава?
Ве молам, ми треба менито.
Што би можеле да препорачате?
 
 
 
 
Јас би сакал / сакала едно пиво.
Јас би сакал / сакала една минерална вода.
Би сакал / сакала еден сок од портокал.
 
 
 
 
Јас би сакал / сакала едно кафе.
Јас би сакал / сакала едно кафе со млеко.
Со шеќер, молам.
 
 
 
 
Јас би сакал / сакала еден чај.
Јас би сакал / сакала еден чај со лимон.
Јас би сакал / сакала еден чај со млеко.
 
 
 
 
Имате ли цигари?
Имате ли еден пепелник?
Имате ли запалака?
 
 
 
 
Мене ми фали една вилушка.
Мене ми фали еден нож.
Мене ми фали една лажица.
 
 
 
 

 

Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
© Copyright 2007 - 2017 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - хинди за почетници