Learn Languages Online!

Home  >   50languages.com   >   македонски   >   фински   >   Опис на содржината


32 [триесет и два]

Во ресторан 4

 


32 [kolmekymmentäkaksi]

Ravintolassa 4

 

 

 Кликнете на текстот! arrow
  
Една порција помфрит со кечап.
И две со мајонез.
И три порции со пржен колбас со сенф.
 
 
 
 
Каков зеленчук имате?
Имате ли грав?
Имате ли карфиол?
 
 
 
 
Јас со задоволство јадам пченка.
Јас обожавам да јадам краставици.
Јас радо јадам домати.
 
 
 
 
Јадете ли исто така радо и лук?
Обожавате ли да јадете исто така и кисела зелка?
Обожавате ли да јадете исто така и леќа?
 
 
 
 
Јадеш ли исто така со задоволство и моркови?
Јадеш ли исто така радо и броколи?
Обожаваш ли да јадеш исто така и пиперки?
 
 
 
 
Јас не сакам кромид.
Јас не сакам маслинки.
Јас не сакам печурки.
 
 
 
 
 

 


Downloads are FREE for private use, public schools and for non-commercial purposes only!
LICENCE AGREEMENT. Please report any mistakes or incorrect translations here.
Imprint - Impressum  © Copyright 2007 - 2018 Goethe Verlag Starnberg and licensors. All rights reserved.
Contact
book2 македонски - фински за почетници